Brand Name: Damar Description: EL275-120-277HF 120V-277V
Volts: 120-277 Avg. Life Hours: Date Coded Shipping: UPS Ground Available: 1,463
00646G D EL275-120-277HF 120V-277V
Length:11.73" / 297.94mm Width:2.4" / 60.96mm Height:1.85" / 46.99mm Add Info:UL LISTED- NO PCBS
THERMAL PROTECTED
2 YEAR FREE REPLACEMENT WARRANTY
OPERATES (1 or 2) T12 SLIMLINE LAMPS
F60T12
T64T12
T72T12
F84T12
F96T12
(1 or 2) F48T12
HIGH POWER FACTOR
SOUND RATED A
ballast Wire Leads:(2) 1219mm (3) 2438mm Min Start Temp:0 F, -18 C Start Method:Parallel Operation Ballast Type:Electronic